Тема уроку: Практичне заняття «Створюємо шкільні
медіа».
Мета уроку: створити умови для розвитку
громадянської компетентності учнів; розвитку інтересу до вивчення громадянської
освіти, логічного мислення, правової грамотної мови, самоконтролю; виховання
ключових громадянської компетентності.
Очікувані результати: Після цього уроку учні зможуть: мають знати основні критерії, за якими
можна робити власні висновки, має знати зміст понять і термінів теми уроку;
уміння і навички: уміти висловлювати свої думки, порівнювати власну думку з
думкою інших учнів; обґрунтовувати свою думку під час дискусії.
Обладнання
уроку:
підручник.
Тип уроку: розвиток громадянської компетентності
Перебіг уроку
1.
Організаційний етап. Мотивація навчальної діяльності учнів.
2. Актуалізація
опорних знань:
Бесіда з класом:
1.
Які
види друкованої продукції можна назвати пресою?
2.
За
якими ознаками характеризуються газети?
3.
Яка
структура повинна бути у газеті?
4.
Які
ви знаєте газетні жанри?
3.Вивчення нового матеріалу:
3.1 Відомості про газету.
Контент – зміст газети чи
журналу. Може бути у вигляді новин,матеріалів, статей.
Спеціалізоване медіа –
медіа вузької направленості або нішеве.
Інфографіка – таблиці,
рисунки, діаграми.
Мультимедіа – різні медіа
зібрані та об’єднані однією редакцією.
Конвергентна редакція –
робить контент/інформацію для кількох видів мас-медіа, наприклад для газети та
сайту.
Фейк – то неправдива та
неперевірена інформація.
Створення газети для
учнів:
1.
набуття
знань про реальне життя і аналітичних навичок через креативну форму;
2.
можливість
висловити свою думку більшій аудиторії, зокрема і через мас-медіа;
3.
цікаве
і нестандартне навчання.
3.2
Відомості про статтю.
Основний текст статті
повинен мати цілком визначену структуру. Підрозділі статті, які наведено нижче,
повинні бути пронумеровані, виділені у тексті жирним шрифтом і розташовані на
окремому рядку як підзаголовки.
1. Вступ (актуальність
теми, мета і завдання статті).
2. Теоретичне підґрунтя
(огляд літератури і попередніх досліджень з цієї чи суміжної проблематики).
3. Висновки. Обсяг –
близько 2000 знаків.
4. Подяки (за потреби).
5. Додатки і Таблиці (якщо
є Додатки і Таблиці, то вони обов’язково повинні мати заголовки і порядкові
номери; примітки слід розміщувати безпосередньо під таблицями. В тексті статті
обов’язково мають бути посилання на ці додатки чи таблиці).
6. Список літератури
подавати у порядку цитування в тексті.
4. Рефлексія:
1. «Створення шкільного
медіа»:
А) Етапи створення газети.
Б) Переваги і недоліки в шкільних медіа.
2. Навіщо людині потрібна
медіаграмотність?
5. Підсумок уроку.
6. Домашнє завдання:§
Коментарі
Дописати коментар