Конспект уроку з трудового навчання "Виготовлення ляльки-мотанки"

 

Конспект уроку з трудового навчання "Виготовлення ляльки-мотанки"

Тема: Виготовлення ляльки-мотанки.

Мета: навчити виготовляти ляльку;  продовжити формувати  навички учнів з обробки конструкційних матеріалів, розвивати пізнавальну, творчу, полікультурну компетентності та компетентне ставлення до власного здоров’я,  розвивати  спостережливість і самоконтроль, увагу, точність та координацію рухів; виховувати дисциплінованість учнів, бережливе ставлення до інструментів, устаткування, матеріалів

Забезпечення уроку: зразки виробів, тканина, голки, нитки, ножиці.

Тип уроку:комбінований.

    

                                                  Перебіг уроку

 

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ü Привітання

ü Перевірка присутніх

ü Створення позитивного настрою

Вправа «Невербальне вітання»

Завдання: привітатись з сусідкою  сісідом по парті невербально, за допомогою жестів та міміки

Таймінг: 1 хв.

    

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ.

ü  Лялька-мотанка декоративна прикраса, іграшка чи оберіг?

ü  Які матеріали використовують для виготовлення ляльки-мотанки?

ü  Які інструменти використовують для виготовлення ляльки-мотанки?

 

ІІІ. ТЕМА, МЕТА УРОКУ, МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 Вчитель повідомляє тему та мету уроку, мотивує учнів на вивчення технології виготовлення ляльки-мотанки, виконання практичної роботи.

 

IV. ІНСТРУКТАЖ З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

ü  При роботі з ножицями

ü  При роботі з голками та булавками

 

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

ü  Демонстрація готових виробів, визначення особливостей виготовлення виробу.

ü  Технологічна послідовність виготовлення ляльки-мотанки.

ü  Демонстрація трудових прийомів

 

VІ.САМОСТІЙНА ПРАКТИЧНА РОБОТА УЧНІВ ТА ПОТОЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ    ВЧИТЕЛЯ

ü  Учні  самостійно виконують роботу.

ü  Зміст обходів вчителя: контроль за роботою  учнів; контроль за  дотриманням  правильності  виконання  трудових прийомів; постійний  контроль  за  дотриманням  правил  техніки  безпеки.

 

VI.ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

ü  Підведення  підсумків  практичної  роботи.

ü  Аналіз  найхарактерніших  помилок  і  недоліків в  роботі  учнів.

ü  Загальна  характеристика  заняття.

ü  Рефлексія.

1. Що ми робили на уроці?
2. Що нового ви дізналися, навчились на уроці?

3. Чи отримали ви задоволення від виконаної роботи?
4. Що було незрозумілим, що не вдалось зробити?


Коментарі